O Nas

Akademickie Targi Pracy to największe tego typu targi w Polsce, organizowane cyklicznie od 2006 roku.

Łódź – to jedno z największych miast akademickich w Polsce. W swoich granicach zgromadziła wiele uczelni, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Szczycą się one doskonałym poziomem nauczania. Absolwenci łódzkich szkół wyższych wyróżniają się kreatywnością i otwartością. Są gotowi stawić czoła trudnym wyzwaniom burzliwego i ciągle zmieniającego się rynku pracy oraz posiadają różnorodną wiedzę zarówno praktyczną, jak i teoretyczną. Swoje umiejętności rozwijają na licznych stażach, praktykach i warsztatach organizowanych przez lokalne przedsiębiorstwa bądź instytucje państwowe.

Kształcąc tak wielu wyróżniających się studentów, Politechnika Łódzka wraz z Urzędem Miasta Łodzi, zdecydowała się na wspólną organizację ogólnołódzkich Akademickich Targów Pracy (ATP). W skład pierwszych edycji organizatorów ATP wchodzili: Urząd Miasta Łodzi, Program „Młodzi w Łodzi”, Politechnika Łódzka, Biuro Karier Politechniki Łódzkiej (BK PŁ), Stowarzyszenie Studentów ESN-EYE Łódź.

W 2012 roku po raz pierwszy do organizacji ATP przyłączył się Uniwersytet Medyczny w Łodzi reprezentowany przez Fundację dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (FUMED) oraz Akademickie Biuro Karier (ABK UM). Dzięki temu zaprosiliśmy do współpracy przedsiębiorstwa z szeroko rozumianej branży medycznej i okołomedycznej.

Aktualnie współorganizatorami Akademickich Targów Pracy  są:

 

Kolejna XIX edycja Akademickich Targów Pracy odbędzie się już 18 kwietnia 2024.

Skip to content